Augalų duomenų bazė

< Atgal į sąrašą

Sėjamoji petražolė (Petroselinum crispum )

Pavyzdžio ID: 2297
Klasė: Magnoliopsida
Šeima: Apiaceae
Genties pavadinimas (lietuviškai): petražolė
Genties pavadinimas (lotyniškai): Petroselinum
Rūšies epitetas (lietuviškai): Sėjamoji
Rūšies epitetas (lotyniškai): crispum
Veislė / Varietetas:
Forma:
Pavyzdžio donoras:
Pavyzdžio donoro šalis:
Aprašymas:

Sėjamoji petražolė dvimetis, 30-100 cm aukščio kvapnus augalas su verpstiška šaknimi. Stiebas nuo vidurio šakojasi; šakos perauga vidurinį žiedyną. Pamatiniai ir apatiniai lapai du arba tris kartus plunksniškai suskaldyti, atvirkščiai kiaušiniškomis, pleištiškais pamatais, triskiautėmis arba giliai dantytomis skiltimis; viršutiniai lapai triskilčiai, lancetiškai linijiškais, kartais triskiaučiais lapeliais. Žiedynai su 10-20 vienodo ilgio stipinų; skraistė iš 1-2 lapelių arba jos nėra. Skraistlapėliai 6-8, linijiški arba yliški, siekia iki žiedkočių vidurio, prie jų prigludę. Vaisiai palčiai kiaušiniški, 2,5-3 mm ilgio, apie 2 mm pločio.

Žydi birželio-liepos mėn.
Paplitimas Lietuvoje. Auginamas daržuose, Botanikos soduose.
Auginimas. Petražolėms auginti nereikalingos ypatingos sąlygos, bet geriau tinka puveninga, drėgna, giliai įdirbta dirva. Augalai dauginami sėklomis, kurios sėjamos rudenį ar anksti pavasarį. Sėjama eilėmis ar juostomis. Sudygsta per 15-20 dienų.
Maistinės savybės ir vartojimas. Dėl malonaus kvapo ir aštroko skonio vartojamas kaip prieskoninė daržovė. Turi vitamino C, provitamino A, mineralinių druskų, eterinio aliejaus ir kitų medžiagų bei kai kurių gydomųjų savybių.
Tai vaistinis augalas.
< Atgal į sąrašą